top of page
pbm2.jpg

Komora do fotobiomodulacji ciała (PBM)

Nowoczesna
terapia światłem

kolor pbm3.jpg

Technologia oświetlenia Hue Light

Hue Light od wielu lat przyczynia się do badań, rozwoju i produkcji urządzeń medycznych nowej generacji wykorzystujących fotobiomodulację (PBM).

Dzięki komorze Hue Light Whole-Body Photobiomodulation (PBM) możliwe jest znaczne ograniczenie stresu oksydacyjnego oraz zwiększenie energi. Nasze łóżko do terapii światłem czerwonym działa, dostarczając ożywczą dawkę energii światła podczerwonego, czerwonego i zielonego, która, jak wykazały badania, oferuje liczne korzyści zdrowotne.
Łóżko do terapii światłem PBM jest przeznaczone do użytku komercyjnego lub domowego.

Dane techniczne

pbm light.jpg

Wymiary

Dł.: 220 x wys.: 106 x szer.: 90 (cm)

Waga

220 kg

Długości fal

4 długości fal w zakresie 530–940 nm

Moc

4000 W/38 A maksymalnie 4000 W/38 A

Czas pracy

8-20 minut

Ustawienia

częstotliwości

8 poziomów ustawień częstotliwości Nogiera

Inne funkcje

Kontroler zewnętrzny, Funkcja sterylizacji UV-C, Minutnik, Aplikacja do sterowania zewnętrznego poprzez Bluetooth

Pobierz pdf

Fotobiomodulacja (PBM) to proces naświetlania organizmu światłem, który wykazuje korzystny wpływ na zdrowie jak również to termin wyjaśniający, w jaki sposób pewne źródło światła o widmie długości fali wytwarza ATP w mitochondriach.

 

Badania przeprowadzone przez naukowców z USA oraz Finlandii wykazały, że światło czerwone wspomaga wzrost roślin oraz pozytywnie wpływa na praktycznie wszystkie badane do tej pory stany zdrowia. W grudniu 2016 roku Medical Subject Headlines Narodowego Instytutu Zdrowia Stanów Zjednoczonych (NIH) uznał fotobiomodulację za przyszłość w leczeniu wielu dolegliwości. Temu zagadnieniu poświęcono również cały panel na jednym z forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Fotobiomodulacja, znana również jako LLLT (low level laser therapy), polega na stosowaniu fal świetlnych o różnej długości, natężeniu i odstępach czasowych w celu stymulacji lub tłumienia funkcji na poziomie komórkowym. W praktyce LLLT znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, takich jak ortopedia, traumatologia, rehabilitacja, chirurgia, neurologia i dermatologia.

Kluczowymi beneficjentami terapii są mitochondria – organelle komórkowe odpowiedzialne za przekształcanie energii z pożywienia i tlenu w cząsteczki ATP. Światło stymuluje syntezę ATP, tlenku azotu oraz regenerację naczyń włosowatych, a enzym oksydaza cytochromowa odgrywa w tym procesie kluczową rolę, co zostało odkryte przez laureata Nagrody Nobla, dr. Otto Warburga. Ostatnie badania wykazały, że pewne spektrum fal świetlnych (bliska podczerwień) znacząco zwiększa syntezę ATP, co usprawnia transport tlenu i substancji odżywczych oraz wspomaga regenerację komórek.

 

Urządzenia HueLight, które emituje światło o długościach fali od 530 nm do 940 nm, wnikające na głębokość 1 cm w skórę. Wystarczy 20-minutowa sesja, aby aktywować komórki całego organizmu. Dla pełnego efektu zaleca się dodatkowo inhalacje wodorem molekularnym. Urządzenia HueLight są szeroko stosowane zarówno w Stanach Zjednoczonych, Japoni jak i w Europie.

Fotobiomodulacja

pbm scan1.jpg

Hue Light Fotobiomodulacja
Mechanizm działania komórki mitochondrialnej 

Aby komórki mogły się regenerować, konieczna jest produkcja energii. W komórkach znajdują się mitochondria, będące ich elektrownią. 

Charakterystyczną cechą PLT (polichromatycznej terapii LED opartej na PBM) jest regeneracja naczyń włosowatych i wytwarzanie tlenku azotu z mitochondriów komórek dzięki absorpcji światła. Dzięki temu tlen i składniki odżywcze są skutecznie transportowane, co prowadzi do aktywnej regeneracji komórek. Można powiedzieć, że uczynienie komórki zdrową jest początkiem i początkiem pokonywania chorób.



 

mit1.jpg

Mitochondria, rdzeń komórki, wykorzystują enzymy, takie jak oksydaza cytochromu c (CCO), aby wytwarzać źródło bioenergii ATP (adenozynotrifosforan), gdy składniki odżywcze i tlen z jelita grubego i płuc docierają do mitochondriów przez naczynia.
Niedawni fizjolodzy odkryli, że pewne spektrum długości fal napromieniowania bliskiej podczerwieni źródłem światła na enzym CCO znacznie aktywuje syntezę ATP.

Oksydaza cytochromu C (COO): enzym w mitochondriach, który odgrywa kluczową rolę w produkcji ATP.

bottom of page